Nie zaprzepaść tych wakacji

Wakacje tuż za pasem! Czekają Cię emocje, spotkania, przygody, nowe relacje i niesamowite doświadczenia! Warto spożytkować ten czas tak, aby był jak najbardziej owocny! Poniżej znajdziesz kilka tematów, które mogą okazać się przydatne w budowaniu relacji, planowaniu urlopów i angażowaniu się w różne działania.

Ja kontra Inni

Mówiąc o wakacjach nie sposób pominąć kwestii naszego zdrowia: fizycznego, duchowego czy psychicznego. Być może “siedząca praca” daje znać o sobie i potrzebujesz zadbać o równowagę i aktywnie spędzić urlop. Twój stan duchowy domaga się “naładowania akumulatorów” na rekolekcjach. A co z psychiką? Co możesz zrobić by wakacje wykorzystać na wzmocnienie siebie oraz uniknięcie niepotrzebnych zawirowań?

W czerwcowych artykułach dla Aletei poruszyłam problematykę związaną z poczuciem własnej wartości, ocenianiem czy nadmiernym angażowaniem się w życie i pomoc innym. Są to codzienne sprawy, które już pierwszego dnia wakacji mogą dać znać o sobie. Oto przykłady myśli, które ilustrują powyższe tematy:

  • hmm, jutro jadę nad morze, źle wyglądam, wszyscy będą na mnie patrzeć
  • przecież i tak pewnie nikt nie będzie chciał ze mną spędzać czasu
  • boję się iść na tę integrację, wstydzę się mówić przy wszystkich

albo:

  • co za głupi ludzie
  • ale nudziarz
  • zupełnie brak jej skromności

a może jeszcze:

  • jeśli ja nie poświęcę jej swojego czasu – kto to zrobi?
  • trzeba pojechać do rodziców, na pewno sobie nie poradzą beze mnie
  • w sumie mogę przełożyć wizytę, jeśli masz takie ważne sprawy

Czy któreś z tych zdań sprawiają, że w środku coś krzyczy:”tak, to ja! to ja tak mówię zawsze!”?

Jeśli odpowiedziałeś TAK, zajrzyj do:

Być może wymienione schematy myślowe nie opisują Ciebie, ale kogoś z Twoich przyjaciół czy rodziny. Jeśli masz z tą osobą bliskie relacje – poleć jej moje artykuły. Jeśli potrzebujesz tekstów w języku obcym: tekst o ocenianiu ukazał się w angielskiej edycji, a we francuskiej można przeczytać o Syndromie Ratownika. Zachęcam!

Ona i On

Wakacje – ogólne odprężenie, czas na zastanowienie, budowanie relacji. Chętnie wtedy rozmawiamy o relacjach damsko-męskich. Jest to także pełnia sezonu ślubnego, tym bardziej nie da się przejść obojętnie obok tego tematu. Nawet jeśli jest bolesny i powoduje spadek nastroju – warto go jednak poruszyć. Warto raz na zawsze skończyć z nieudanymi relacjami. Jeśli masz za sobą niejedną historię zgubnego związku – zajrzyj do tego artykułu. Być może znajdziesz tam fragment, który sprawi, że odżyjesz, radośnie spojrzysz w przyszłość i z uwagą przyjrzysz się kolejnej osobie, która podczas tych wakacji spróbuje skraść Twoje serce. Artykuł ukazał się również we francuskiej wersji.

W pojedynkę na wakacje

Skoro już mowa o relacjach – dla tych, którzy są singlami, a chcą konstruktywnie spędzić wakacje, podaję kilka przykładów aktywnego spędzania czasu. Są to doświadczenia 6 osób, które mają sprawdzone sposoby na wakacje w pojedynkę! Przeczytaj – być może któryś z nich jest właśnie rozwiązaniem dla Ciebie!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com, CC0