Wady i zalety nie istnieją!

Pomyśl przez chwilę o tym kim jesteś, jaka jesteś. Potrafisz wymienić jakieś swoje zalety lub wady? Pewnie przyszło Ci to bez trudu. Często myślimy o sobie w kategorii wad i zalet. A tak naprawdę nie ma dobrych lub złych cech, są tylko sytuacje, w których one nam sprzyjają lub nie.

Ta sama cecha w jednej sytuacji jest zaletą, a w innej wadą. Właśnie dlatego świadomość jaka jesteś to klucz dla odniesienia sukcesu. Gdy znasz siebie, wybierasz sytuacje, w których Twoje cechy zamieniają się w talenty i przez to stajesz się bardziej efektywna.

Budowanie świadomości samej siebie jest procesem. Poznawanie siebie, dostrzeganie swoich cech, predyspozycji i kompetencji wymaga czasu. Jest to też proces, w którym można wyróżnić cztery etapy. Jakie? O tym więcej na stronie Fundacji Class Ladies.

W budowaniu samoświadomości pomocne jest GCP Method®. Dowiedz się więcej o narzędziu.

Fundacja Class Ladies to to elitarna i prestiżowa sieć businessowa dedykowana aktywnym zawodowo kobietom. Celem naszej Fundacji jest wsparcie rozwoju osobistego i promocja kobiet przedsiębiorczych, które znają swoją wartość, mają jasno określone cele, są w pełni profesjonalne i świadome swoich kompetencji i dlatego stale pragną się rozwijać. Od października współpracuje z Fundacją jako Ambasadorka ds. rozwoju i współpracy.

 

 

Comments

  1. Ewa says:

    Bardzo się cieszę, ze ktoś widzi sprawę zalet i wad podobnie. Ważne, aby nauczyć się używać swoich cech świadomie w różnych sytuacjach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.