Teraz zadbaj o własne szczęście

Kiedy masz wrażenie, że nie pasujesz

Włączasz komputer lub swojego smartfona, wchodzisz w swoje ulubione portale społecznościowe i widzisz… szczęśliwych znajomych, którzy…

…w środku zimy pojechali na wycieczkę do ciepłych krajów

…wiodą bogate życie towarzyskie i mają wielu przyjaciół

…wrzucają zdjęcia swoich roześmianych twarzy z kolejnej egzotycznej podróży

Przykładów ludzkiej szczęśliwości przedstawianej w mediach społecznościowych można byłoby wymienić o wiele więcej. Przypuszczam, że nieraz po tym jak zalała Cię kolejna dawka zdjęć i wpisów ze sztucznie wykreowanej rzeczywistości pomyślałaś/eś: “Co jest ze mną nie tak?”

Kraina Szczęśliwości

Kult szczęśliwości, który ogarnął dzisiejszą kulturę jest wszechobecny. Nie ma w nim miejsca na smutek, narzekanie czy porażki. Jest to jednak zafałszowana rzeczywistość, w której można przeżywać wyłącznie pozytywne emocje. Tymczasem, to dzięki rozsmakowywaniu się we wszystkich emocjach, jesteś w stanie doświadczyć dobrostanu psychicznego. Jak to zrobić? Dowiesz się po przeczytaniu pełnej wersji artykułu “Dlaczego życie Twoich znajomych na Fejsie jest lepsze?”.

Kto chce zaprowadzić porządek (…) niechaj zacznie od swojego serca*

Gdy zdasz sobie sprawę, że masz możliwość decydowania o tym, co robisz ze swoimi emocjami, kolejnym krokiem, który warto podjąć jest zastanowienie się jakie emocje wywołują w Tobie… porządki! Tak! Porządki!

Jeżeli jesteś osobą odkładającą sprzątanie do momentu ostatecznego, to zrzedła Ci mina i poczułaś/eś wielką niechęć. Spokojnie, tym razem mowa nie tylko o porządkach związanych z bałaganem w świecie fizycznym, ale także o porządkach w Twoim życiu i relacjach. To dotyczy Ciebie! A wszystko co dotyczy Ciebie jest niezwykle interesujące! Prawda? Więc czytaj dalej!

Wprowadzenie ładu w swoim życiu może stać się jednym z ciekawszych wyzwań tej wiosny. Ale zacznijmy od początku: najpierw warto zrobić porządek w najbliższej przestrzeni i otoczeniu. Następnie dobrym posunięciem byłoby zadbanie o swoje relacje. Ostatnim, acz można powiedzieć, że najważniejszym punktem, jest uporządkowanie swoich celów i priorytetów. Jeśli takie hasła sprawiają, że się uśmiechasz i zapalasz do zmian przeczytaj ten artykuł i podziel się z innymi.

Kończąc już, chcę Cię poinformować, że właśnie przeczytałaś/eś podsumowanie moich majowych artykułów z Aletei. Dziękuję i proszę! Przekaż je dalej, aby i inni mogli z nich skorzystać. Dobrych porządków!

*Konfucjusz

Źródło zdjęcia: https://unsplash.com, CCO

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.