Slow life i ważne decyzje

Kolejny post cyklu Czytelnia z zestawieniem lutowych artykułów, a więc usiądź wygodnie i … ciesz się spotkaniem z ciekawą lekturą.

Czy masz wrażenie, że tempo Twojego życia ciągle przyspiesza, mnożą się zadania “na wczoraj i już” i nie pamiętasz kiedy miał miejsce Twój ostatni odpoczynek, który przyniósł Ci radość?

Slow life

Jeśli odpowiedź brzmi 3 x “TAK” artykuł o celebrowaniu życia i byciu slow jest dla Ciebie! Slow life to idea, której założeniem jest dbanie o odpoczynek i radość z chwili obecnej. Znajdziesz tutaj 6 ciekawych wskazówek, które mogą pomóc Ci się zatrzymać i wziąć spokojny oddech lub zainspirują Cię do znalezienia własnych propozycji by cieszyć się chwilą.  Artykuł dostępny jest też w wersji hiszpańskiej. 

Odpoczynek

Skoro jesteśmy już przy temacie odpoczynku warto zadać sobie pytanie o to czy w ogóle potrafisz odpoczywać? Istotne znaczenie ma tutaj rozróżnienie definicji odpoczynku i zajęć służących rozrywce. Możliwe, że po przeczytaniu tego artykułu w końcu odkryjesz dlaczego nie potrafisz odpoczywać. Pamiętaj, że jest to wyjątkowa chwila kiedy masz możliwość spotkać się ze sobą i bliżej siebie poznać. Brzmi intrygująco? Przeczytaj. Możesz też zobaczyć tekst w języku angielskim.

Ważne pytania

Planując odpoczynek we własnym towarzystwie warto zastanowić się nad tematem tego wyjątkowego spotkania. Może warto wziąć na warsztat przemyślenia dotyczące tego, czego tak naprawdę pragniesz w swoim życiu. Kreatywne pytania pomogą Ci ukierunkować kolejne zadania i aktywności, wprowadzić zmiany w kalendarzu czy planach związanych z samodoskonaleniem. Ważne jest, by do tych poszukiwań uruchomić dziecięcą ciekawość, stawiać konkretne pytania i szczerze sobie na nie odpowiadać. Artykuł ukazał się również we włoskiej, hiszpańskiej, portugalskiej i angielskiej edycji Aletei.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com, CC0

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.