Rozwiń żagle swojej kariery

Pierwsze tygodnie stycznia poświęciłam na przygotowanie nowości. Dziś się nią z Tobą dzielę!

Przygotowałam specjalny program dla osób, które starają się o awans lub chcą lepiej wykorzystać swoje talenty, by szybciej awansować.

Jedna z moich klientek powiedziała mi kiedyś: „Zuza, dzięki GCP Method® zrozumiałam lepiej swój styl działania i co jest moją mocną stroną. Teraz mam nowe wyzwanie – chcę tę wiedzę jak najszybciej i jak najlepiej wykorzystać. Co mi radzisz?”

To pytanie było inspiracją do powstania tego programu: „Rozwiń żagle swojej kariery”.

O co dokładnie chodzi?

Karierę zawodową można porównać do pływania statkiem. To od nas zależy jak dużym statkiem i po jakich wodach będziemy pływać.

Na początku wypływasz na rynek pracy z bardzo podstawowymi umiejętnościami. Pływasz albo własną malutką łódeczką, albo stajesz się członkiem załogi jednego ze statków należących do większej floty.

Będąc członkiem załogi powoli uczysz się coraz więcej, szczególnie umiejętności technicznych i specjalistycznych. Z czasem awansujesz i zaczynasz marzyć o byciu kapitanem jednego ze statków należących do floty. To od Ciebie zależy jakim statkiem i gdzie będziesz pływać. Niektórzy lubią to co znane i nie chcą wyruszać na pełne morze. Mogą oni zdecydować, że wystarczy im pływanie np. po Zalewie Zegrzyńskim. I to jest dobre.

Są też tacy, którzy marzą o otwartych przestrzeniach, o pływaniu po szerokich wodach. O byciu kapitanem coraz większego statku. Jeżeli to Ty, to program jest właśnie dla Ciebie.

Wypłynięcie na szerokie wody będzie wspaniałą przygodą, o ile się do niej przygotujesz. Kierowanie dużym statkiem wymaga nie tylko wiedzy specjalistycznej, ale też dużej samoświadomości, bo to ona jest kluczowa dla sukcesu.

Dlatego w programie przygotujesz się do swojej wyprawy. Na początku lepiej poznasz siebie. Dzięki GCP Method® określisz swoje zasoby w czterech kluczowych obszarach: styl funkcjonowania, komunikacja i współpraca z innymi, emocjonalność i motywacja oraz przywództwo. Mając je nazwane na nowo i pełniej łatwo je porównasz z celem Twojej podróży, czyli stanowiskiem, na które chcesz awansować. Zobaczysz jakie są Twoje atuty w kontekście tego właśnie stanowiska i potrenujesz mówienie o nich językiem korzyści.

To porównanie pozwoli Ci też zidentyfikować obszary do pracy. Dzięki temu w drugim etapie ułożysz te obszary w trasę, którą trzeba pokonać do Twojego wymarzonego celu. Razem skoncentrujemy się na pierwszym kamieniu milowym – to w tym obszarze będziemy rozwijać i wzmacniać Twoje kompetencje. Z doświadczenia wiem, że niejako przy okazji co najmniej dwa kolejne obszary są również wzmacniane.

Zależy mi na Twojej samodzielności, dlatego po skończeniu cyklu spotkań, wyposażona w narzędzia i techniki nad kolejnymi obszarami pracujesz sama. Przez pierwszy miesiąc po skończeniu cyklu spotkań jesteśmy w kontakcie telefonicznym. Umawiamy się na dwie 30 minutowe, telefoniczne sesje coachingowe. A przez kolejne dwa miesiące możesz również korzystać z mojego wsparcia telefonicznego lub mailowego już całkowicie bezpłatnie.

Brzmi ciekawie? Skontaktuj się ze mną – kliknij tutaj.

foto: joiseyshowaa/ flicker.com

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.