Obrona doktoratu – relacja

5.12 o godzinie 13.00 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie rozpoczęła się obrona mojego doktoratu.

Na początku Pani Profesor Elżbieta Aranowska w kilku słowach przedstawiła moją osobę, w tym publikacje i udział w konferencjach. Następnie w trakcie 20 minutowej prezentacji miałam możliwość opowiedzenia o wynikach moich badań z pracy doktorskiej wszystkim zgromadzonym.

Kolejnym punktem było odczytanie recenzji napisanych przez Pana Profesora Piotra Olesia z KULu oraz Panią Profesor Barbarę Gawdę z UMCSu i odpowiedzi na nie. I na koniec najciekawszy moment, czyli pytania od osób obecnych na obronie. Pytano mnie m.in. o przyszłość pisma ręcznego w dobie komputerów, o przyczyny zmian w obrazie pisma ręcznego oraz o neurofizjologiczne analizy dotyczące czynności pisania i analizy mózgowych mechanizmów, na których ufundowane jest pismo.

Po bardzo ciekawej dyskusji, rozpoczęła się zamknięta część spotkania, czyli obrady Komisji. Po pewnym czasie, ponownie zostaliśmy zaproszeni do sali obrad, gdzie ogłoszono wyniki głosowania. Dostałam 13 głosów na 13 możliwych, czyli jednogłośnie przegłosowano wniosek o nadanie mi stopnia doktora nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Teraz jeszcze muszę poczekać na oficjalne zatwierdzenie stopnia przed Radę Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. Gdy to nastąpi oficjalnie będę mogła pisać „dr” przed nazwiskiem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.