Poznaj samego siebie … nie tylko przez pismo

Poznaj samego siebie

Czy wiesz, że już w starożytności zwracano uwagę na to, jak ważna jest znajomość siebie? Temat ten od wieków stanowi nie lada gratkę dla każdego, kto pragnie żyć świadomie i w zgodzie ze sobą. Wierzę, że nie ma czegoś takiego jak zalety i wady. Istnieją tylko cechy, które w jednych sytuacjach są korzystne, a w innych nie. Czy jesteś w stanie wskazać te cechy? Pomocny materiał znajdziesz tutajPlanujesz podjąć pewne zmiany w życiu? Super, proponuję więc 5 kroków, które pomogą Ci sprawdzić jak te zmiany mają się w stosunku do Twoich cech.

Jaka jest Twoja postawa

Kontynuując temat znajomości siebie warto zadać sobie pytanie o postawę, która Cię charakteryzuje. Jaką jesteś osobą: asertywną, agresywną czy uległą? Jeśli znalezienie odpowiedzi na to pytanie przysparza Ci trudności, zajrzyj do tego artykułu i poznaj charakterystykę tych cech. Pamiętaj, że asertywności czyli umiejętnego stawiania granic oraz szanowania ich u innych można się nauczyć. Jeśli podejmiesz wyzwanie by wypracować w sobie tę cechę, gwarantuję, że osiągniesz szczęście, dobre samopoczucie, a Twoje relacje z innymi znacznie się poprawią.

Twoje pismo jest odzwierciedleniem Ciebie

Twój niepowtarzalny charakter pisma jest ściśle związany z Twoim charakterem. Co więcej, Twoje pismo zmienia się wraz z Tobą! Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Zajrzyj tutaj i przekonaj się, że za nakreślonymi przez Ciebie literami stoisz Ty, czyli konkretny człowiek przejawiający określone cechy, predyspozycje i talenty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co Twoje pismo mówi o Tobie, zapraszam do kontaktu.

Sekrety bardzo szczęśliwych małżeństw

Dobra znajomość siebie i znajomość swojej wybranki czy wybranka jest jednym z najistotniejszych wymagań do zawarcia związku małżeńskiego. Co jednak stanowi o tym by ten związek był udany i bardzo szczęśliwy? Odpowiedzi podjęła się Shaunti Feldhahn w swojej książce Tajemnice bardzo szczęśliwych małżeństw, gdzie opisała 11 sekretów, które mają wpływ na poczucie tego szczęścia. Tutaj przytaczam jeden sekret, na który składa się 5 niezwykle ważnych gestów dla mężczyzn i kobiet. Przeczytaj i zobacz czy należysz do grona osób, które stosują te czynności. Jeśli nie – zacznij od dziś i uważnie obserwuj efekty.

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com, CCO

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.