A gdyby tak zatroszczyć się o… siebie?

Cieszę się, że właśnie czytasz mojego bloga! Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć wygodne miejsce by nadrobić zaległości w lekturze. Wierzę, że przeczytanie moich lipcowych publikacji dla Aletei okaże się dobrze zagospodarowanym czasem!

Sezon wakacyjny w pełni

Albo jesteś już po urlopie, albo dopiero przed, lub być może właśnie się nim rozkoszujesz. Zastanawiam się, czy znasz jakieś niezawodne sposoby, aby nie odpocząć podczas urlopu…? Tak właśnie! To nie pomyłka! Niezawodne sposoby by nie odpocząćJeśli je znasz, jesteś w stanie ich uniknąć. Jeśli nie – z dużym prawdopodobieństwem wpadniesz w wir spraw, marnując zasłużony odpoczynek. By lepiej zrozumieć, co dokładnie mam na myśli – przeczytaj artykuł o 3 najbardziej typowych pułapkach podczas urlopu. Być może ta wiedza uratuje Twoje wakacje!

W trakcie urlopu warto spojrzeć na siebie z miłością

Czysta abstrakcja? Niekoniecznie. To jak patrzysz na siebie zależy tak naprawdę tylko od jednej osoby – Ciebie! Zdrowa samoocena to realistyczna i doceniająca opinia o sobie samym. Jak taką samoocenę zbudować? Przede wszystkim poznać się ze sobą! To długa, ale piękna przygoda, która przyniesie Ci wiele radości. Jeśli chcesz, możesz zacząć już dziś! W tym artykule podsumowałam kilka metod, które pomogą Ci znaleźć drogę do własnego wnętrza! Raz na zawsze odrzuć surowego wewnętrznego krytyka, który nie pozostawia na Tobie suchej nitki. Niech jego miejsce zajmie głos, który Cię docenia i wspiera!

Poczucie winy 

Jest to emocja, która jest nam potrzebna, aby w pełni korzystać z życia i móc doświadczać dobra, które ono niesie ze sobą. Co możesz zrobić jeśli ta emocja pojawia się zbyt często, zabierając radość i energię? Jeśli nadmiernie doświadczana zamyka Cię niejako w więzieniu z wyrokiem potępienia? Tak wcale nie musi być! Wyjście z tego schematu może wymagać sporo trudu, ale dzięki temu, możesz zyskać wolność! Jeśli chcesz wiedzieć jak przeżywać poczucie winy w zdrowy sposób i radzić sobie z nadmiernym doświadczaniem tej emocji – polecam Ci artykuł “Doświadczasz poczucia winy? 6 sposobów, jak sobie z nim radzić”. Być może zaproponowane narzędzia pozwolą Ci na nowo doświadczyć wolności!

Czas wakacji  jest odpowiednim momentem by o siebie zadbać

W jaki sposób możesz zatroszczyć się o siebie? Jedną z metod jest spojrzenie na siebie z perspektywy osoby trzeciej. Na początku wygodnie usiądź, wycisz się i patrz na siebie jakbyś patrzył na swojego przyjaciela. Wsłuchaj się w siebie, pomyśl czego Ci ostatnio brakowało, jak się czujesz, jak wyglądasz… Dalsze wskazówki znajdziesz w tym artykuleMetoda druga polega na tym byś oddał się marzeniom, zadając sobie konkretne pytania: co uczyni Cię szczęśliwym, co może pomóc Ci bardziej pokochać innych, jakie było Twoje marzenie z dzieciństwa? Żeby jednak nie było zbyt prosto – staraj się zapisywać swoje pomysły na kartce! Dzięki temu z łatwością będziesz mógł do nich wrócić! Cały tekst, o tym jak możesz ulżyć sobie w wakacyjnej codzienności znajdziesz tutaj.

Życie w pełni

Powyższe propozycje artykułów mogą pomóc Ci w znalezieniu drogi do samego siebie, do tego jaki jesteś, co czujesz, czego pragniesz, nad czym warto popracować. Kiedy już spotkasz się ze sobą warto jeszcze zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie: czy żyjesz pełnią życiaTo pytanie jest ściśle związane z umiejętnością życia w teraźniejszości. Umiejętnością życia tu i teraz. Cieszenia się chwilą obecną, odłożeniem myślenia o przeszłości i zamartwiania o przyszłość. Aby żyć w pełni, warto pogodzić się z tym, że nie wszystko musi mieć swoją gwarancję i warto otworzyć się na to co nieznane! Jeśli zainteresowała Cię ta problematyka zapraszam tutaj.

Mam nadzieję, że czytając moje artykuły znajdziesz coś, co pozwoli Ci bardziej świadomie, ale z miłością i troską spojrzeć na siebie. Wykorzystaj te wakacje w pełni! Powodzenia!

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com, CC0