Listopadowa czytelnia

Otwieram nowy cykl na blogu.

Od pewnego czasu moje artykuły pojawiają się w różnych miejscach. Często na portalu Aleteia Polska. Raz na miesiące będę publikować zestawienie streszczeń i linków do artykułów, które ostatnio zostały opublikowane.

Minimalizm

Od pewnego czasu jestem zaintrygowana minimalizmem. Dla mnie minimalizm to nie tylko mniej rzeczy, to też życie bliżej swoich pragnień. To słuchanie swoich potrzeb. Nie jestem minimalistką, ale czerpię z tego nurtu rozwiązania, które pozwalają mi czuć się wolną i być bardziej szczęśliwą. Jakie? Sprawdź sam: Minimalizm nie dla każdego?

Komunikacja

Komunikujemy się zawsze i wszędzie i właśnie dlatego powinniśmy być w tym coraz lepsi. W jednym z artykułów napisałam o ważnych potrzebach kobiet i mężczyzn. Kobiety potrzebują szacunku, a mężczyźni podziwu.

Napisałam też dwa teksty o kłótniach. Spory są bardzo raniące. Krytyka, postawa obronna i obojętność budują dystans i bariery. Kluczowe jest nie to, o co się kłócimy, ale jak to robimy.

6 zasad dobrej kłótni

Jak się nie kłócić?

Psychologia na co dzień

W tej kategorii zbieram rożne teksty na tematy psychologiczne.

Na początek wywiad ze szczęśliwym małżeństwem. Wojtek i Basia podają przepis na szczęśliwy związek, w którym każda strona ma przestrzeń i czas na realizację swoich pragnień, a jednocześnie nie zapomina o budowaniu jedności.

Po roku pracy nad sobą czujemy się w małżeństwie szczęśliwsi i sobie bliżsi

Warto też pamiętać, że każdego dnia stajemy przed bardzo ważnymi wyborami. Obrazić się czy wybaczyć? Ocenić czy próbować zrozumieć? Wybór zawsze należy do Ciebie. To ty decydujesz czy postąpisz reaktywnie czy proaktywnie. O różnicy miedzy tymi postawami oraz jak zbudować proaktywną postawę możesz poczytać w tym artykule.

Podobna sytuacja jest w przypadku strachu. Nie masz wpływu na to, że czegoś się boisz. Masz za to wpływ na to, jak poradzisz sobie z sytuacją, w związku z którą odczuwasz strach. Tak naprawdę do wybór sprowadza się do dwóch opcji – ucieczka albo zmierzenie się.

Pokonaj swój strach! Zawsze masz dwa wyjścia

A o niektórych przyczynach jesiennej chandry możesz przeczytać w:

Jesteś smutny, rozdrażniony, niespokojny? Może potrzebujesz… diety informacyjnej?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.